Fasadgruppen

Fasadgruppen verkar för att främja användning av glas och metall i fasadelement, fönster, dörrar och invändiga partier samt för att ge förutsättningar för medlemsföretagen att skapa god lönsamhet. Läs mer...

Kontakta Fasadgruppen

Bo Stenvall, ledamot
UpGlaze AB, Göteborg
E-post: stenvall@upglaze.se

Jan Lindholm, ledamot
Fasadglas Bäcklin AB, Stockholm
E-post: jan.lindholm@fasadglas.se 

Thomas Harbom, ledamot
Alufront AB, Sävedalen
E-post: thomas@alufront.se

Jakob Sveger, ledamot
GlasLindberg Fasad AB, Malmö
E-post: jakob.sveger@glaslindberg.se

Lennart Edholm, ledamot
Berlings Glas & Fasad, Halmstad
E-post: lennart.edholm@berlings-glas.se

Niels Kjaer, ledamot
Preconal Fasad AB, Halmstad
E-post: niels.k@preconal.se

Melinda Lemke, projektledare/ledamot
Glasbranschföreningen
Telefon: 08-453 90 75  
E-post: melinda.lemke@gbf.se

Vill du veta mer?

Melinda Lemke

Projektledare glas- och metallentreprenad / hållbarhetsfrågor
Telefon:
08-453 90 75
E-post:
melinda.lemke@gbf.se