Fasadgruppen

Fasadgruppen verkar för att främja användning av glas och metall i fasadelement, fönster, dörrar och invändiga partier samt för att ge förutsättningar för medlemsföretagen att skapa god lönsamhet.

Kontakta Fasadgruppen

Bo Stenvall, ledamot
UpGlaze AB, Göteborg
E-post: stenvall@upglaze.se

Jan Lindholm, ledamot
Fasadglas Bäcklin AB, Stockholm
E-post: jan.lindholm@fasadglas.se 

Thomas Harbom, ledamot
Alufront AB, Sävedalen
E-post: thomas@alufront.se

Torbjörn Lund, ledamot
Preconal Fasad AB, Stockholm
E-post: torbjorn.l@preconal.se

Rainer Standerth, ledamot
Fasadsystem i Stenkullen AB, Stenkullen
E-post: rainer@fasadsystem.se

Jakob Sveger, ledamot
GlasLindberg Fasad AB, Malmö
E-post: jakob.sveger@glaslindberg.se

Melinda Lemke, projektledare/ledamot
Glasbranschföreningen
Telefon: 08-453 90 75  
E-post: melinda.lemke@gbf.se

Skriv ut sidan